ANONİM KART


Dileyen her vatandaşımızın kullanabileceği ,Temsilci ve ODM’ lerden temin edebileceği ,yeniden dolum imkanı olan kişiselleştirilmemiş İstanbulkarttır.

Anonim Kart ücreti 6 TL’dir.

İstanbul genelinde 1.800’e yakın TEMSİLCİ’mizden ve 250 civarında Otomatik Dolum Makinesi’nden (ODM) İstanbulkartınızı temin edebilirsiniz.

1.800’e yakın TEMSİLCİ’mizden ve 700 civarında ODM ile DOLUM yapabilirsiniz.

Anonim Kart'ınızı İstanbul’daki hemen hemen tüm toplu taşıma araçlarında kullanabilirsiniz.

Anonim Kart'ınızı kullanmak için otobüslerdeki validatör cihazına veya raylı sistem ve metrobüs istasyonları ile deniz taşımacılığı iskelelerinde bulunan turnike üzerindeki kart okuyucuya yaklaştırılması yeterlidir. Cihaz o noktadaki toplu taşıma ücretini (veya duruma göre aktarma ücretini) tahsil ederek Geçiş Onay Sesi verir. Eğer bakiyeniz yeterli değil veya kartınızla ilgili başka bir durum var ise farklı bir ses duyarsınız.

Kartınızı okuyucudan uzaklaştırmadan başka bir tahsilat yapılmaz. Kartınızı uzaklaştırıp tekrar yaklaştırırsanız ikinci tahsilat yapılır. İkinci tahsilatın ücreti kartınızın tipine ve bindiğiniz aracın durumuna bağlıdır. Tahsilat miktarını ve kartınızdaki bakiyeyi kart okuyucu ekranında görebilirsiniz.

Kartınızda kırık, çatlak, delik vb. sorunlar var ise içerisinde bakiyenizi yeni alacağınız bir karta aktarabilirsiniz. Arızalı kartınız ve yeni kartınız ile aşağıda yer alan İstanbulkart Başvuru Merkezlerimizden birine gelerek bakiye aktarım işleminizi yaptırabilirsiniz. Bakiye aktarım için yeni bir kart temin etmeyi lütfen unutmayınız. Anonim Kart içindeki bakiye nakit olarak iade edilmemektedir. İade işlemleri; şahsınıza yahut bir yakınınıza ait banka hesabı İBAN bilgisi ve hesap sahibinin vereceği dilekçe ile gerçekleşmektedir.

- Karaköy İstanbulkart Başvuru Merkezi

- Yenibosna İstanbulkart Başvuru Merkezi

- Kadiköy İstanbulkart Başvuru Merkezi

- Bakırköy İncirli Metro İstasyonu (Belbim A.Ş Bakırköy Şubesi)